User:Msakaji Yoshiro/pl

From Second Life Wiki
< User:Msakaji Yoshiro
Revision as of 16:43, 18 October 2007 by Msakaji Yoshiro (talk | contribs) (zmiana systemu kategorii)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search


Msakaji w swoim głównym avatarze, jako lew. Jego wygląd jest zmienny- jak popularnie się robi w SLu; na przykład, bywa jako pies husky czy kot-człowiek tzw. 'Neko'.
en This user is a native speaker of English.


pl-4 Ten użytkownik posługuje się językiem polskim prawie jak językiem ojczystym.


de-1 Dieser Benutzer hat grundlegende Deutschkenntnisse.


ja-1 この利用者は少しだけ日本語を話すことができます。


fr-1 Cet utilisateur peut contribuer avec un niveau élémentaire de français.


Msakaji Yoshiro to Mieszkaniec Second Life'a który w swoim 'First Life' jest dwujęzycznym mieszkańcem Polski, płeć męska, wiek 22, i obecnie jest studentem wydziału Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Mówi płynnie po angielsku i po polsku, uczył się niemieckiego do poziomu wygodnej rozmowy, i obecnie uczy się japońskiego na uczelni jako dodatkowy przedmiot. Nazwa "Msakaji" pochodzi z języka afrykańskiego swahili (nie z japońskiego), a oznacza 'myśliwy', co raczej pasuje jego postać jako lew. Wymawia się to trzema sylabami, 'Msa-ka-dzi', gdzie M i S są połączeni tak ściśle że prawie M nie słychać. Nazwisko "Yoshiro" jest jednym z nazwisk ustalonych przez Lindenów do rejestracji wcześnie w roku 2005, i pochodzi albo z nazwiska przedniego prezydenta Japonii, albo z nazwiska naukowcy dietetyka Yoshiro który wygrał nagrodę Nobla.

Przeszłość w Second Life

Msakaji przyłączył się do Second Life 17go Lutego 2005r., płacąc prawdziwymi środkami przez internet po raz pierwszy. Konta w Second Life wtedy kosztowały 10 dolarów. Zdarzyło się to gdy był wciąż w liceum i studiował Maturę Międzynarodową w szkole Brytyjskim w Warszawie. Zdał sobie sprawę że to nie był dobry pomysł spędzać wolny czas na SL, szczególnie że Międzynarodowa Matura jest bardzo wymagająca i nie bardzo pozostawia czas na rozrabianie komputerami zamiast studiować. Mentor Msakaji'ego (czyt. nauczyciel) był Pirate Cotton, który uczył jak posługiwać się budowaniem, jak zorganizować Inventory i jak wkładać prostych skryptów do obiektów żeby ich ożyć -- wszystko w pierwszym tygodniu użycia Second Life, w dawnych czasach gdy Mentorzy były rzadkością i nie było opcji naciśnięcia F1 aby wywołać ekran pomocy.

Msakaji a Furry

Msakaji przyłączył się do Second Life z własnej woli, znalazł przypadkiem stronę opisującą najbardziej rozwiniętych grach online. Będac zapalonym uczestnikiem środowiska i wspólnoty artystów furry od 2001r. (czyt. subkultura 'futrzaków', rysownicy zwierząt antropomorficznych), Msakaji był chętny manipulować swojego avatara w SL żeby wyglądał jak najbardziej jak jego wymyśloną postać z rysunków i innych środowisk gdzie odgrywał rolę futrzaka. Było to dosyć trudne zadanie, biorąc pod uwagę fakt że avatary i system modelowania postaci w wersji 1.4 SL'a były nieco bardziej ograniczone i proste w porównaniu do współczesnych kreacji; więc Msakaji wziął sobie bardzo rodzajowego avatara w kształcie lwa którego kupił na wyspie dla futrzaków zwanym "The Forest" (Las).

"The Forest" był jeden z niewielu wcześniejszych miejsc w SLu dla futrzaków, w którym Msakaji spotykał Ash'a Qin przez przypadek - znali się wcześniej poza Second Life. Ash miał więcej doświadczenia z SLem i nauczył Msakaji'emu wielu więcej rzeczy, na przykład jak wydobyć zawartości zakupionego pudełka bez zakładania go na głowę.

Msakaji a Ginko

Wkrótce potem, Msakaji dostał bana z wyspy od posiadacza, Spade Richelieu za to, że się przeciwstawił podczas zwyczajniej rozmowy- było to bez wycieczek osobistych... Zdarzyło się to dosyć często z tą osobą a jednak ban został zdjęty jakiś czas później. Podczas bana, Msakaji nie miał jak wejść do Forest'u więc był zmuszony eksplorować Second Life'a jeszcze bardziej. Znalazł się na wyspie zwanym "Ginko", gdzie były początki znanego banku "Ginko Financial", wkrótce po jego założeniu. Msakaji zaprzyjaźnił się z ludźmi na tej wyspie, i został zatrudniony po to żeby stworzyć tekstury i loga dla głównego budującego, Zoren Manray. Msakaji spędzał większość swojego czasu udzielając się towarzysko i przyczyniając się do Ginko i do firmy bankowej. Przez ponad rok uważał jego wkład za swoją "pracę" Second Life'ową i za główne źródło dochodu L$. Stworzył tekstur do ekranu bankomatów które były rozpowszechnione i użyte do końca działalności firmy w sierpniu 2007r. Pierwsze zamieszkanie Msakaji'ego w SLu było na wyspie Ginko. Zbudował sobie dom w stylu architektury szwedzkiego czerwonego domku leśnego, zainspirowane przez prawdziwego domu jego nauczyciela z biologii. Budowa domu zajął mu 28 godzin i był jego najbardziej ambitnym projektem budowniczym, jednakże został skasowany parę miesięcy później ze względu na to że styl budowy nie pasował z innymi tworzeniami Zoren'a Manray'a które zajęły resztę wyspy. Msakaji opuścił Ginko z własnej woli (nie został wydalony), po decyzji że spędzanie cały swój czas na Ginko podlegał się elitarnego zachowania innych członków grupy - i że chciał poznać innych ludzi i zadać się bardziej ze znajomymi którzy znał wcześniej spoza SLu.

Msakaji a Mythos Prometheus

Po wielu zmianach w wyglądzie i po małej przeprowadzki, Msakaji zajał sobie miejsce 2048 metrów kwadratowych (nie prawdziwych) na wyspie "Mythos Prometheus", gdzie mieszkali inne futrzaki i ludzie których znał spoza SL. Za wynajęty ląd płacił z prawdziwej kieszeni przez około 5 miesięcy, po czym przeprowadził się do znacznie tańszego mieszkanka do wynajęcia od Solus Candour, jeden z adminów grupy odpowiedzialny za nieruchomości tego regionu. Msakaji był mieszkańcem Prometheus przed i po wygnaniu Wolfdemon Mechanique jako oficjalnego posiadacza wyspy, a niedawno sam przyłączył się do grona adminów grupy "Prometheus Redux" odpowiedzialni za administrację wyspy.

Aspiracje Msakaji'ego w Second Life

Jako jeden z niewielu wcześniejszych Mieszkańców Second Life posługujących się językiem polskim, Msakaji był zaczarowany tym, że od styczniu 2007r. dużo nowych użytkowników z Polski się dołączyli do SL. Niestety Second Life nie jest prosty w obsłudze, a szczególnie dlatego że ekrany i komunikaty nie są w języku polskim - więc Msakaji ma zamiar pomóc jak najwięcej nowych polskich użytkowników w grze a także ma nadzieje że kiedyś zostanie zatrudniony przez Linden Labs jako pośrednik między firmą a większą ludnością polskojęzyczną, odpowiedzialny częściowo za tłumaczenia programu. Zgłaszał się do pracy w LL do pozycji Liaison ale do tej pory nie dostał odpowiedzi, jednakże w sierpniu 2007r. został przyznany jako oficjalny Mentor - co uważa jako wcześniejsze posunięcie ku wymarzonej pozycji.

Na froncie biznesu w Second Life, doświadczenia u Ginko Technologies obdarowało Msakaji'emu podstawową wiedzę prowadzania działalności gospodarczej w SLu, w tym jak najlepiej zarobić pieniądze. Msakaji stworzył parę rzeczy na sprzedaż które są dostępne w małym sklepiku nazywanym "Yoshiro Electronic Corp" (wpisz do Search > Places). Zarobki są wystarczające żeby sam się płacił czynsz za mieszkanie.